MIKRODERMABRAZJA jest nowoczesną metodą mechanicznego ścierania warstwy rogowej naskórka. Metoda ta pozwala na precyzyjne, stopniowe oraz kontrolowane ścieranie powierzchni skóry warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia posiadającego specjalną głowicę diamentową oraz pompę zasysającą martwy zrogowaciały naskórek.

Efekty zabiegu: Mikrodermabrazja diamentowa w wyniku ścierania powierzchniowych warstw skóry:  pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki, która zastępuje tkankę usuniętą. W efekcie skóra staje się gładsza, jaśniejsza oraz odzyskuje świeżość i elastyczność już po pierwszym zabiegu. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, iż po każdym kolejnym zabiegu efekty są coraz bardziej widoczne. Dokładna częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju i potrzeb skóry.

Przeciwskazania: kuracja przeciwtrądzikowa, łuszczyca, bliznowce, nowotwory skóry, włókniaki, stany zapalne skóry, trądzik różowaty, trądzik ropowiczy, zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze.