pn-pt: 8.00 - 20.00 | SOBOTA: 8.00-15.00

Zabiegi na twarz

Infuzja tlenowa na twarzy kobiety
  • Oczyszczanie manualne
  • Oczyszczanie wodorowe/Hydrodermabrazja
  • Peeling kawitacyjny
  • Infuzja  tlenowa
  • Oxybrazja
  • Mikrodermabrazja
  • Mezoterapia bezigłowa
  • Thermoodmładzanie fale RF
  • Zabiegi z kwasami
  • Mezoterapia mikroigłowa/Dermapen
OCZYSZCZANIE MANUALNE

Zabieg manualnego oczyszczania skóry jest najdokładniejszym oczyszczaniem dostępnym obecnie na rynku chociaż jest to jedna z najstarszych metod znanych w kosmetyce, wciąż jest bardzo popularna .Ten zabieg kosmetyczny jest szczególnie polecany osobom z trudnymi do usunięcia zaskórnikami, nadmiernym wydzielaniem sebum, zmagającym się z trądzikiem lub nadmiernym łojotokiem

Manualne oczyszczanie to zabieg polegający na ręcznym, mechanicznym usuwaniu zaskórników, grudek ,krost i martwego naskórka z różnych partii ciała – twarzy, pleców, ramion i dekoltu .

Oczywiście każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z klientem a najlepiej
konsultacją kosmetologiczną.
Kiedy kosmetolog uzyska wszystkie niezbędne informacje oraz zakwalifikuje klienta do tego typu zabiegu można przejść do etapu przygotowania skóry do zabiegu.

Pierwszym etapem ręcznego czyszczenia jest dokładne usunięcie makijażu twarzy. Następnie nakładamy produkt złuszczający, aby usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka i nakładamy na skórę preparat zmiękczający na około 15- 20 min pod okluzją folii co rozszerza pory i zwiększa działanie preparatu. PO upływie odpowiedniego czasu przechodzimy do manualnego oczyszczania skóry. Kolejnym etapem jest zastosowanie produktu antyseptycznego i regulującego( te produkty dostosowujemy do potrzeb skóry).Podczas procesu oczyszczania skóry należy zapewnić odpowiednie odżywianie i pielęgnację przeciwzapalną. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniej maski oraz kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb skóry klienta. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry .

Właściwe ręczne oczyszczanie twarzy jest nieco bolesnym i nieprzyjemnym momentem. Oczywiście wymaga to posiadania odpowiednich umiejętności, wiedzy i preparatów. Podczas zabiegu bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa.
Manualne oczyszczanie twarzy to bezpieczny proces. Chociaż nie ma żadnych skutków ubocznych, skóra może być przez kilka dni po zabiegu. W tym okresie zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, zwracając szczególną uwagę na higienę i delikatny makijaż. Ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przed wyjściem z domu, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego oraz wysokich i niskich temperatur.

Manualne oczyszczanie jest bezpieczną i skuteczną metodą, ale tylko wtedy, gdy proces musi być profesjonalnie przeprowadzony przez wykwalifikowany personel. Czasem tylko taka forma oczyszczania jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie niedoskonałości.

OCZYSZCZANIE WODOROWE

.Oczyszczanie wodorem to zabieg polegający na dostarczeniu skórze cząsteczek wodoru, aby oczyściły one skórę na poziomie komórkowym. Cały proces przypomina wtłaczanie pod wyjątkowo wysokim ciśnieniem i odbywa się przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Oczyszczanie wodorowe doprowadza do odwracalnego mikrouszkodzenia błony komórkowej (jest to zjawisko elektroporacji), dzięki czemu wszelkie substancje aktywne przedostają się w najdalsze zakamarki skóry. Zabieg, jakim jest oczyszczanie wodorowe, pozwoli Ci odżywić swoją skórę i pożegnać martwy naskórek. Daje on wiele efektów. Został stworzony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy potrzebują oczyszczenia i odświeżenia skóry.

Oczyszczanie wodorem – czym jest?
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy to nic innego jak zabieg mający na celu oczyścić skórę, zmniejszyć obrzęki i poprawić napięcie skóry. Wodór wprowadzony pod wysokim ciśnieniem odpowiada za odżywienie i ujędrnienie. Peeling wodorowy polega na wprowadzeniu aktywnego wodoru w warstwy skóry. Terapia jest bezbolesna na wszystkich etapach zabiegu. W całym procesie bardzo ważny jest tlen, który sprawia, że cyrkulacja substancji aktywnych przebiega prawidłowo. Pamiętaj, że oczyszczenie wodorowe daje efekt natychmiastowy, a przy tym długofalowy; wszystko to, dzięki stymulacji powstawania włókien kolagenowych.

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego?
Neutralizacja wolnych rodników, poprawa elastyczności oraz odmłodzenie skóry wymagają prawidłowo przeprowadzonego peelingu wodorowego, który odbywa się przy pomocy cząsteczek aktywnego wodoru. W jaki sposób odbywa się oczyszczanie wodorowe twarzy? Cały proces podzielić można na kilka etapów, każdy z nich jest tak samo ważny. Wszystko zaczyna się złuszczenia obumarłych warstw naskórka. Eksfoliacja jest bardzo ważna, ponieważ pominięcie jej będzie wiązało się z nieprawidłowym działaniem substancji aktywnych. Później zostaje już tylko dotlenienie, rozprowadzenie antyoksydantów na skórze, która poddana będzie zabiegowi oczyszczania wodorowego, czyli wprowadzeniu pod skórę cząstek wodoru przy pomocy wody pod zwiększonym ciśnieniem.

Antyoksydant zostanie wprowadzony do przestrzeni międzykomórkowej przy pomocy ultradźwięków wytwarzanych przez specjalną głowicę. Na koniec zostaje już tylko lifting mający na celu usunięcie oznak starzenia. Oczyszczenie wodorowe to klucz do właściwej pielęgnacji skóry.

Jak często wykonuje się wodorowe oczyszczanie twarzy?
Zabiegi wodorowe są czymś naprawdę dobrym dla komórek skóry, dlatego terapia wodorem polecana jest dla kobiet i mężczyzn, których skóra narażona jest na działanie zanieczyszczeń miejskich – aby jednak ten zabieg kosmetyczny był widoczny, należy wykonywać go systematycznie przez cały rok.

Aktywny wodór a wodorowe oczyszczanie skóry – na czym polega zabieg?
Aktywny wodór eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając skórę dogłębnie oczyszczoną. Ponadto wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe, eliminując rodniki tlenowe. Przenika on w głąb skóry, gdzie łączy się z reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi, a następnie w postaci wody usuwany jest z organizmu, tym samym zatrzymując proces starzenia się skóry. Ten zabieg oczyszczania twarzy łączy efekty – takie same, jak zapewniają: hydrabrazja, infuzja, ultradźwięki oraz bipolarna fala radiowa.

Oczyszczanie wodorem – wskazania
Oczyszczanie wodorem polecane jest szczególnie osobom, które borykają się z problemem, jakim jest zmęczona, sucha skóra, której brakuje blasku, a oznaki starzenia rzucają się w oczy coraz bardziej. Peeling wodorowy sprawdzi się również u osób z cerą trądzikową oraz osób z cerą naczyniową czy wrażliwą i podatną na nadmierną produkcję sebum. Odżywienie i dotlenienie to najlepsze rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn z tendencją do stanów zapalanych. Oczyszczanie wodorowe to zabieg mogący stanowić działanie profilaktyczne.

Oczyszczanie wodorem poleca się osobom w różnym wieku – stanowi ono wstęp do każdej terapii anti-aging, a jako indywidualny zabieg daje efekt, z którego każdy będzie zadowolony.

Oczyszczanie wodorowe twarzy a przeciwwskazania
W przypadku oczyszczania wodorowego twarzy nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, co uznawane jest za zaletę. Taki zabieg wykonywać mogą kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby cierpiące na nadwrażliwość cery. Są jednak pewne przeciwwskazania, które warto wyróżnić:

nieleczone choroby skóry,
niektóre choroby przewlekłe, a w tym cukrzyca i nowotwory,
metalowe implanty,
lęk przed prądem elektrycznym.
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy — o tym warto pamiętać
Twoja skóra każdego dnia jest narażona na działanie zanieczyszczeń miejskich. Blokują one czysty tlen, który nie ma, w jaki sposób do niej dotrzeć. Właśnie dlatego tak popularne stało się wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry – do tego celu wykorzystywana jest woda wodorowana. Indywidualny zabieg daje efekt dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia. Oczyszczanie wodorowe zabieg ten sprawdzi się u osób, których skóra nie do końca chce współpracować, na przykład często towarzyszą jej stany zapalne.

Peeling wodorowy – efekty zabiegu
Skoro już wiadomo, na czym polega zabieg wodorowego oczyszczania, to warto dowiedzieć się, jakie efekty oferuje peeling wodorowy:

zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry,
dogłębnie oczyszcza pory,
zapewnia uczucie świeżości, lekkości i młodości,
łagodzi stany zapalne skóry,
rozświetlenie i promienny wygląd skóry,
naturalne dotlenienie i nawilżenie skóry,
wyrównanie kolorytu skóry twarzy,
redukcje produkcji sebum.
Dzięki wieloetapowemu oczyszczaniu wodorem już podczas jednego zabiegu uzyskujemy natychmiastowy efekt oczyszczenia, wygładzenia, głębokiego nawilżenia i liftingu. Cera po zabiegu oczyszczania wodorowego odzyskuje utracony blask, pozostaje dogłębnie oczyszczona i nawilżona. Dzięki zredukowaniu ilości szkodliwych rodników znacznie opóźniony zostaje proces starzenia się skóry.

Oczyszczanie wodorowe, czyli sposób dogłębnego oczyszczenia – po zabiegu
Oczyszczanie wodorowe może stanowić wstęp do każdej terapii lub być samodzielnym zabiegiem. I choć terapia ta polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, to nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu szybko wrócisz do swoich codziennych obowiązków.

PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny- często zwany w skrócie kawitacją. Jest zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery bez względu na wiek. To metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywna dla tradycyjnej metody naturalnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Peeling kawitacyjny oczyszcza i odmładza skórę. Takie zabiegi stosuje się na : twarz, plecy, ramiona, dekolt i szyję. W tym zbiegu wykorzystujemy fale ultradźwiękowe.

Kto może korzystać z peelingu kawitacyjnego ?

Wszystkie rodzaje cery od czasu do czasu wymagają złuszczenia ,dlatego peeling kawitacyjny będzie mieć pozytywne działanie dla każdej z nas. Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz różowatym, zaskórnikami i wągrami- to jeden z niewielu patentów na te czarne kropki. Jest pomocny dla cery mieszanej i tłustej, gdzie zmniejsza wydzielanie sebum i tzw. ”świecenie się” twarzy. Skórze przesuszonej i zmęczonej dodaje blasku, a u niektórych osób zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie ratunkiem dla przebarwień. Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Kosmetolodzy polecają go również jako formę przygotowania do zbiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyśpiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, więc sprawdzi się również u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

Efekty zabiegu

leczenie trądziku
oczyszczanie skóry
rozjaśnienie skóry
ujędrnienie skóry
usuwanie martwych komórek
usuwanie zaskórników
Przeciwwskazania

ciąża
padaczka
osteoporoza
choroby tarczycy
niewydolność krążenia
zakażenia skóry
metalowe implanty
rozrusznik serca
nowotwory
Jak często trzeba powtarzać peeling kawitacyjny ?

Dla osób z cerą normalną, szczególnie tych dopiero zaczynających swoją przygodę z zabiegami, peeling może być zrobiony w ramach jednorazowej wizyty w celu odświeżenia skóry. Osoby z cerą problematyczną, aby uzyskać trwały efekt, powinny wykonać od trzech do sześciu zabiegów w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych, lub miesięcznych.

INFUZJA TLENOWA

Infuzja tlenowa to nowa, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry. Polega ona na wtłaczaniu skoncentrowanych aktywnych składników w głębsze warstw skóry, za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Zabieg przynosi efekt natychmiastowego odmłodzenia, wygładzenia i odświeżenia skóry.

Jest bardzo popularny wśród gwiazd światowego formatu!

Efekty metody są widoczne już po pierwszym zabiegu. Są nimi: widoczny lifting, świeżość i promienność. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Metoda ta pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy. Dzięki technologii wykorzystującej hiperbaryczny tlen oraz aktywne składniki serum, metoda rozjaśnia przebarwienia oraz przynosi widoczną poprawę kolorytu. Jest także doskonałym sposobem na pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych, łagodzi objawy łuszczycy i egzemy.

Specjalny aplikator, dzięki któremu działamy na skórę z określonej odległości i pod odpowiednim kątem umożliwia wnikanie rozpylonego wcześniej, dedykowanego cerze serum kosmetycznego. Bogate w czyste składniki aktywne między innymi kwas hialuronowy zapewnia skórze młody wygląd, pozwala zwiększyć jej gęstość, a także poprawić jędrność i napięcie.

Wskazania do przeprowadzenia infuzji tlenowej

zmęczona i zniszczona skóra
szary koloryt skóry
dojrzałość skóry
przebarwienia na skórze
zwiotczenie skóry
wrażliwość skóry
trądzik różowaty

Przeciwwskazania do infuzji tlenowej

ciąża i karmienie piersią
stany zapalne skóry
opryszczka
alergie skórne.

Przed zabiegiem należy poinformować specjalistę o wszystkich chorobach i dolegliwościach, tylko dzięki temu możliwe jest uniknięcie wystąpienia efektów niepożądanych.

Opis zabiegu
Infuzja tlenowa to wtłaczanie tlenu pod ciśnieniem. Czynność ta możliwa jest do wykonania za pomocą aplikatora, dzięki któremu tlen jest czysty i dobrej jakości. Dobrana do danego typu cery ampułka witaminowa ma możliwość wsiąknięcia w najgłębsze warstwy skóry.Kwas hialuronowy przenika wraz z odżywczymi substancjami w głąb skóry oraz bardzo dobrze ją nawilża.To przede wszystkim dzięki niemu skóra ma możliwość odzyskania młodzieńczego blasku i wyglądu. Cera wygląda bardzo promiennie, naturalnie i zdrowo.

Infuzja tlenowa trwa około 1,5 godziny i jest całkowicie bezbolesna. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, ponieważ skóra nie wymaga żadnej ingerencji i rekonwalescencji.

Efekty
Efekty infuzji tlenowej są widoczne niemal od razu po zabiegu. Pacjentki potrafią dostrzec spłycenie się zmarszczek, świeży wygląd, gładkość skóry. Efekt jednorazowego zabiegu infuzji tlenowej widoczny jest przez około dwa tygodnie. Jeżeli pragniemy przedłużyć efekt, niezbędne jest wykonanie całej serii zabiegów.

Do podstawowych efektów infuzji tlenowej zalicza się:

rozjaśnienie skóry;
poprawę elastyczności i napięcia skóry;
lepszy metabolizm komórkowy;
dotlenienie skóry;
zmiana owalu twarzy;
wygładzanie zmarszczek (zwłaszcza w okolicach oczu);
głęboko nawilżona skóra;
młodszy wygląd skóry

OXYBRAZJA

Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno tlenowa
Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.

Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.

Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek.

Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.

Wskazania
skóra naczynkowa,wrażliwa, z przebarwieniami
skóra zniszczona
przeciw zmarszczkowo
przeciwstarzeniowo
skóra szara, przesuszona
wymagająca oczyszczenia
cera trądzikowa
blizny potrądzikowe
cellulit
rozstępy
brak jędrności skóry
brak nawilżenia, odżywienia
Przeciwwskazania
terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia)
wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień)
przerwane ciągłość naskórka (również po wykonanej depilacji)
infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
nowotwory
ciężkie choroby ogólnoustrojowe
łuszczyca w fazie aktywnej
stany zapalne skóry
zmiany ropne w obrębie skóry (należy omijać aby nie doszło do nadkażenia zdrowej skóry)
świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi a blizna nie będzie już bolesna)
ciąża, okres laktacji
nadciśnienie
rozrusznik serca
opryszczka
diabetycy
Częstotliwość zabiegów
raz w tygodniu co tydzień – skóra mieszana, łojotokowa,trądzikowa, zmarszczki, przebarwienia
raz w tygodniu co dwa tygodnie – skóra delikatna, wrażliwa, naczyniowa, sucha
dwa razy w tygodniu co tydzień – cellulit , rozstępy

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja – polega na mechanicznym usunięciu warstwy rogowej naskórka mikro warstwa po mikro warstwie – podczas zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle sprawdzana i dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta, co sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny,został stworzony z myślą o osobach których skóra wymaga szczególnej opieki.

Mikrodermabrazja ma szerokie zastosowanie, zabieg jest polecany zarówno dla skóry tłustej, mieszanej jak i suchej. Zabieg nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale także skutecznie likwiduje zrogowaciałą warstwę naskórka, regenerując i poprawiając przy tym absorbcję składników aktywnych. Usunięcie wierzchnich warstw naskórka dodatkowo pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, co prowadzi do uzyskania gładkiej, jędrnej, rozjaśnionej i świeżej skóry.

Zabieg ten doskonale radzi sobie także z likwidowaniem rozstępów i blizn, przyczyniając się do ich znacznego spłycenia oraz wygładzenia. Skutecznie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory oraz istniejące przebarwienia.

Częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju skóry. Już po pierwszym zabiegu wygląd i kolor skóry wyraźnie się poprawia. Efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.

Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia posiadającego specjalną głowicę diamentową oraz pompę zasysającą martwy zrogowaciały naskórek .

Mikrodermabrazja diamentowa niesie ze sobą szereg korzyści

Spłycenie i wygładzenie blizn
Poprawę struktury skóry
Ujędrnienie skóry
Poprawę owalu twarzy
Zwężenie porów, redukcję zaskórników
Spłycenie powierzchownych zmarszczek
Rozjaśnienie przebarwień
Redukcję plam starczych
Zmniejszenie łojotoku
Przeciwwskazania

Nowotwory skóry, znamiona, naczyniaki jamiste
Łuszczyca
Ostre stany zapalne
Grzybica
Zakażenie wirusowe skóry np. brodawki, opryszczka
Stosowanie niektórych leków, a szczególnie leków rozrzedzających krew (należy odstawić co najmniej 24 godziny przed zabiegiem)
Zaawansowana cukrzyca
Zranienia, zadrapania i inne uszkodzenia skóry
Kuracja przeciwtrądzikowa Roaccutane (należy odstawić dwa tygodnie przed zabiegiem)
Zakażenie bakteryjne skóry np. liszajec zakaźny, figówka
Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej należy unikać opalania i kąpieli w chlorowanej wodzie. Zalecamy ponadto pić 8-12 szklanek wody dziennie, nawilżać skórę oraz stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Jest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych

najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry
redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej
stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej
wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji
Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.

Wskazania do mezoterapii

Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zatrzymać młodość i zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry. Dlatego właśnie najczęstsze wskazania do mezoterapii bezigłowej to profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Za jego pomocą można też zmniejszyć zmarszczki, które już się pojawiły, zlikwidować bruzdę nosowo-wargową, usunąć szpecące plamy i przebarwienia. Ale mezoterapii tej może być poddana nie tylko twarz czy szyja i dekolt, lecz również ręce, brzuch, uda, pośladki, a nawet owłosiona skóra głowy. Dlatego często stosowana jest w celu zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizny, zmniejszenia wiotkości skóry i ujędrnienia jej, a nawet modelowania sylwetki. Zabieg ten tonizuje również mięśnie i stymuluje procesy krążenia limfatycznego, zapobiegając tworzeniu się obrzęków.

profilaktyka przeciw zmarszczkowa
profilaktyka przeciw oznakom starzenia
likwidacja cellulitu
wygładzanie rozstępów i blizn
zwiotczenie skóry
ujędrnienie skóry
modelowanie sylwetki
pobudzenie krążenia
Efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej
odmłodzenie skóry
normalizacja naskórka
rewitalizacja
nawilżenie
tonizacja
rozjaśnienie plam
spłycenie zmarszczek
lifting
redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów
ujędrnienie biustu
mikro masaż tkanek w wyniku wahania ciśnień występujących w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników
zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia głębsza penetrację preparatów zabiegowych
możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki skóry
miejscowy wzrost temperatury, przyśpieszony transport komórkowy
Przeciwwskazania

metalowe elementy w ciele
choroby serca
rozrusznik serca
choroby żył
epilepsja
nadwrażliwość skóry
stany zapalne skóry
alergia na składniki kosmetyków
ciąża i okres karmienia
cukrzyca
infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
stosowanie leków przeciwkrzepliwych
gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu
choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia
przerwana ciągłość skóry
Częstotliwość zabiegów

raz w tygodniu co tydzień
w serii od 5 do 10 zabiegów

THERMOODMŁADZANIE FALE RF

Fale radiowe są to prądy o częstotliwości radiowej, których obwód zamyka się w głowicy zabiegowej. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Efekty są natychmiastowe, dlatego zabieg jest często nazywany zabiegiem bankietowym.

Zgodnie z najnowszymi badaniami fale radiowe są jedną z najskuteczniejszych technologii w kosmetyce. Jest ona najnowocześniejszą metodę odmładzania skóry, liftingu i modelowania ciała przy użyciu najnowszego urządzenia RF wykorzystującego technologię fal radiowych. Emisja fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej działa na skórę właściwą pobudzając ją do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych RF dostarcza fale w głąb skóry, co skutkuje wytworzeniem energii cieplnej. Przegrzanie przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawy jej elastyczności. W efekcie poprawia to jakość skóry, jej gęstość oraz sprężystość, a także wygładza zmarszczki i spłyca blizny. Zabiegi te są bezpieczne oraz szybko przynoszą skutek – pierwsze efekty jędrnej i odmłodzonej skóry widoczne są natychmiast. Szczególnie widoczne jest to u osób w wieku 30-50 lat
Działanie RF uzupełnione jest niskoenergetycznym laserem biostymulującym. Wpływa to korzystnie na ukrwienie i odżywienie tkanek, pobudza regenerację komórek, usprawnia przepływ limfy. Zastosowanie odpowiednich elektrod, dostosowanych do wybranej okolicy ciała, pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu.

WSKAZANIA

TWARZ

podniesienie owalu twarzy i podbródka, tzw. “drugiej brody”
ujędrnienie struktury skóry
spłycenie głębokich zmarszczek
zmniejszenie bruzd, “worków” pod oczami i “kurzych łapek”
redukcja tzw. “chomików” na kościach żuchwy
złagodzenie fałdów nosowo-wargowych
poprawa napięcia zwiotczałej skóry
poprawa napięcia policzków
poprawa kolorytu cery
lepsze odżywienie tkanek
odprężenie mięśni twarzy
łagodniejsze rysy twarzy
odbudowa kolagenu
terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka
zmniejszenie przebarwień
redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych

CIAŁO

redukcja cellulitu
zmniejszenie tkanki tłuszczowej – lipoliza bezinwazyjna komórek tłuszczowych
ujędrnienie ciała – poprawa napięcia skóry ciała
redukcja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki)
podniesienie pośladków
wysmuklenie talii
ujędrnienie ramion – tzw. “obwisłych bicepsów”
likwidacja “luźnej” skóry na brzuchu (np. po ciąży) i wewnętrznej stronie ud
odmłodzenie rąk i stóp
polepszenie stanu skóry w miejscu występowania blizn i rozstępów

PRZECIWWSKAZANIA

zaburzenia czucia
miejscowo (zapalenie żył)
otwarte rany i choroby skory
padaczka
ciąża i karmienie piersią
rozrusznik serca
metalowe elementy w okolicy zabiegowej
niewydolność krążenia
stany zapalne
nowotwory i stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym (naświetlania) (do 5 lat po zakończonym leczeniu)
gruźlica
skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego
zaćma
zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych (cukrzyca, nadczynność tarczycy)

Efekty widoczne bardzo szybko – już po pierwszych zabiegach, pełen efekt uzyskujemy po upływie 6 miesięcy. Słońce oraz opalona skóra nie są przeciwwskazaniem do stosowania tych zabiegów.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji .
Gwarancja skuteczności.
Zabieg, w zależności od wybranej powierzchni, trwa 20-60 minut jest bezbolesny.
Zaleca się wykonanie 4-10 zabiegów co 10 – 20 dni.
Kuracja podtrzymująca: 1 zabieg co 3 – 6 miesięcy.
Efekty zabiegu utrzymują się przez 3 lata.

ZABIEG JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNY , NIEINWAZYJNY I BEZBOLESNY

jest skuteczny u mężczyzn jak i u kobiet
zabieg wykonywany jest na bazie żelu do USG
bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, rumień znika szybko
pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności niezwłocznie po zabiegu
w domu pielęgnacja skóry i ciała oraz higiena bez zmian
zaleca się po zabiegu pić dużo wody ok. 8 – 10 szklanek dziennie
ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem fal radiowych RF – do 3 tyg. po skończeniu serii zabiegów, wykluczone są:

intensywny masaż
endermologia
głębokie złuszczanie
kuracja kwasami
trwałe wypełniacze
elektrostymulacja

ZABIEGI Z KWASAMI

Eksfoliacja kwasami ma na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry w celu wyeliminowania niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, plamy, łojotok, rozszerzone pory.

Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie funkcji skóry. Wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny stanowiących podporę dla skóry co daje jej wyraźne odmłodzenie i zagęszczenie.

Peelingi o odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla młodej skóry.

Kwasy i wskazania

Kwas ferulowy
Zabieg dedykowany skórze z przebarwieniami, fotostarzeniem oraz utratą jędrności. Kwas ferulowy ma właściwości antyoksydacyjne dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki oraz chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym. Redukuje przebarwienia oraz rozjaśnia skórę, wygładza, niweluje zmarszki, przywraca jędrność i sprężystość skórze.

Kwas azelainowy
Zabieg dedykowany skórze wrażliwej, naczyniowej, z nierówną pigmentacją, trądzikiem różowatym. Kwas azelainowy działa przeciwbakteryjnie, kojąco, uspokaja skórę, łagodzi podrażnienia. Reguluje łojotok oraz zmniejsza wydzielanie sebum.

Kwas migdałowy
Zabieg dedykowany skórze tłustej, z fotostarzeniem, trądzikiem oraz przebarwieniami. Kwas migdałowy działa rozjaśniająco, reguluję pracę gruczołów łojowych, zmnieksza stany zapalne oraz regeneruje skórę.

Kwas mlekowy
Zabieg dedykowany skórze suchej, odwodnionej oraz z oznakami starzenia. Kwas mlekowy działa nawilżająco, wzmacnia barierę ochronną skóry. Rozjaśnia przebarwienia, poprawia jędrność oraz dodaje blasku.​

Kwas mlekowy, salicylowy, kojowy
Zabieg dedykowany skórze z trądzikiem aktywnym, łojotokowym zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym. To połączenie kwasu mlekowego, cytrynowego, kojowego i salicylowego. Eliminuje zaskórniki oraz redukuje stany zapalne.

Kwas salicylowy, pirogronowy, retinol
Zabieg dedykowany skórze zanieczyszczonej, trądzikowej, z bliznami i fotostarzeniem. To połączenie kwasu salicylowego, pirogronowego, mlekowego i retinowego. Oczyszcza i zwęża pory, redukuje blizny potrądzikowe, zmniejsza łojotok, eliminuje zaskórniki.

DERMAPEN

Dermapen to medyczne urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego skóry w celu jej odmłodzenia, silnej rewitalizacji oraz znaczącej poprawy jej jakości i gęstości.

Zabieg polega na precyzyjnym kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych ultracienkich igieł w jednorazowym kartridżu, w celu pobudzenia fibroblastów do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, wyniku naturalnych procesów regeneracji skóry. Dodatkowo, dzięki systemowi pulsujących igieł zabieg Dermapen ułatwia dostarczanie substancji aktywnych w głąb naskórka i skóry właściwej, znacząco zwiększając efektywność zabiegu.

Demapen dedykowany jest zabiegom antiaging oraz rewitalizującym skórę. Zabieg efektywnie redukuje rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, spłyca głębokie zmarszczki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Dermapen pomaga również w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, a także w leczeniu oraz spłycaniu blizn potrądzikowych, chirurgicznych i pourazowych, jak i w redukcji rozstępów.

Wskazania do zabiegu Dermapen

wyraźnie zwiększenie napięcia i jędrności skóry
poprawa gęstości i elastyczności skóry
naturalna stymulacja produkcji kolagenu
spłycenie zmarszczek i bruzd
redukcja fotostarzenia i uszkodzeń posłonecznych
wyrówanie kolorytu skóry, niwelacja przebarwień
poprawa nawliżenia i odżywienia skóry
poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę
niwelacja rozszerzonych porów, nierównej struktury skóry
przebarwienia posłoneczne i hormonalne
redukcja widoczności rozstępów
redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych

Obszary terapii Dermapen

Dermapen jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy.
Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem Dermapen na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Postępowanie po zabiegu Dermapen

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa.
Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze mikrostrupki. Efekty te ustępują w ciągu kilku dni. Przez kilka dni po zabiegu należy stosować delikatne środki pielęgnujące – płyny micelarne i produkty do mycia skóry wrażliwej, oraz delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach. Co najmniej przez tydzień po zabiegu wskazane jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50). Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze.

Zalecana liczba zabiegów Dermapen

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt poprawy jakości skóry, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni, w zależności od głębokości nakłuwania i szybkości procesu regeneracji skóry. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

ciąża i karmienie piersią
kuracja izotretynoiną, sterydami
aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
opryszczka w stanie aktywnym
liczne brodawki i zmiany skórne
zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu, w tym aktywny trądzik
otwarte skaleczenia skóry w miejscu zabiegu
świeża opalenizna (należy odczekać 2 tygodnie od opalania)
choroby nowotworowe skóry, neuralgia, dikulopatia, uszkodzenie nerwów obwodowych